Оригинална и шик: Нина Бадриќ знае што треба да облече за еден ден на Миконос

Можете да го поминете целиот ден во него...

Вокалните способности на Нина Бадриќ обезбедија нејзини фанови ширум светот, а кога е во прашање нејзината смисла за мода, изгледа дека има природно беспрекорно чувство за стил. Нејзиниот стил е оригинален, препознатлив, секогаш со примеси на шик, било да е тоа елегантно или нешто полежерно, а особено е интересен оној што ќе го изберала за еден ден на грчкиот остров Миконос.

Нина на „островот со ветерници“ сака да биде удобна, и секако, со стил.

Нејзиниот избор е бела кошула-фустан, која ја комбинира со папучи со ѓон од јута, многу популарни и се повеќе комбинирани со широк спектар на изгледи, од кежуал до многу поелегантни. Тие го пронајдоа својот пат до жените, но и до мажите, а со тоа станаа основни обувки во текот на летото.

Можете да ги видите кај мажите со поелегантни панталони, со фармерки и лен се разбира, а дамите ги комбинираат со се, од комбинезони, до панталони, дури и одела, до незаменливи фустани.

Со ефективен лак и соодветна облека, се разбира, и прилика која може да вклучува порелаксирани обувки, овие влечки раскажуваат посебна модна приказна.

Нина малку ја разбушавила неодамна кратката коса, за да биде се повеќе во духот на морето и со очила за сонце го покажа идеалниот стајлинг за еден ден на море.

Фото: Инстаграм
Извор: Оna.telegraf.rs