Ова е првиот сопруг на Сања Кужет: Поминаа само една година во брак, а оваа фолк sвезда им беше кума (ФОТО)

Тие добија син и по една година ставија крај на бракот

Убавата водителка на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, во моментов е во брак со Немања Живојиновиќ, со кого го има синот Страхиња, сепак, малкумина знаат дека оваа волшебна бринета пред 10 години беше во брак со Зоран Пајпер, со кого исто така доби син, Андија. Кума на првата венчавка ѝ беше фолк sвездата Лепа Брена.

Во тој период, Сања работеше на Пинк телевизија како водител за прогноза.

- Беше љубов на прв поглед. Во тоа време, Сања важеше за еден од најатрактивните водителки и беше многу упорен затоа што Сања многу му се допаѓаше. По неколкумесечно дружење, двајцата решија да се венчаат - открива извор близок на водителката.


Водителката зборуваше за нејзиниот поранешен сопруг пред неколку години.

- Бевме пријатели две години, а потоа се заљубивме, се венчавме, добивме дете, се разведовме ... Јас и Зоран се разведовме убаво, хумано по една година брак. Можеби на некои им изгледа смешно, но сè работи беспрекорно кај нас, освен што не сме во заедница. Андрија и тој се гледаат, тие имаат нормален контакт, ние мора да функционираме заради детето и сакаме таа комуникација да биде што е можно подобра. Немаше љубоморни сцени, немаше суета - рече тогаш водителката.

А, вака изгледа сегашниот сопруг на Сања:

View this post on Instagram

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)Фото: Фејсбук/Инстаграм/Сања Кужет

Можеби ќе ве интересира:

Сања Кужет имала 18 килограми повеќе: Сега водителката откри што престанала да јаде за да добие витка фигура