Овие три хороскопски знаци ќе поминат низ пекол во 2023 година

Според астрологот и психолог Ана Гушева, ова ќе биде една од најлошите години од нивниот живот

Новата година тропа на врата! И додека едни ја чекаат со надеж дека животот ќе им се смени на подобро, други стравуваат дека таа само ќе им донесе нова серија проблеми.

И тие се во право, бидејќи годината на црниот зајак дефинитивно ќе биде застрашувачка за претставниците на три хороскопски знаци. Според астрологот и психолог Ана Гушева, ова ќе биде една од најлошите години во нивниот живот!

Еве кои се претставници на Зодијакот ќе поминат низ пекол во 2023 година:


Лав

Во 2023 година, во животот на Лавовите ќе има повеќе прашања отколку одговори. Првата половина од следната година ќе биде особено тешка. За да не се изгубат и скршнат од патот, овие претставници на огнената стихија ќе треба да научат да ги издржат сите предизвици на судбината.

Нема да биде лесна година, но влијанието на Јупитер во Овен во првите месеци на луѓето од овој знак ќе им даде енергија и одлучност да се соочат со сите неволји. Во април Сатурн ќе се пресели во Риби, а Лавовите ќе почувствуваат мало олеснување.

Во втората половина од годината веројатни се нови состаноци, од кои еден може да прерасне во нешто повеќе.

„Бидете многу внимателни со финансиите, откажете се од непромислените и непотребните трошоци. Ова нема да биде лесно, но способноста да се воздржите ќе биде една од најважните лекции во 2023 година“, вели Гушева.


Следна страна