Пејачката ги воодушеви модните критичари: Ова парче мора да го имате и вие во гардероберот оваа сезона

Розовата дефинитивно е боја што ќе ја одбележи сезоната пролет и лето, а тоа добро го знае и Ешли Робертс, која уште еднаш успеа да ги воодушеви модните критичари.

Заслужи чиста десетка за овој стајлинг, сите едногласно се согласија. Пејачката прошета во комбинезони во оваа прекрасна боја, што особено добро им стои на русокосите.


Токму ова парче и овој вид крој стануваат сè попопуларни. Модните дизајнери велат дека повеќе лежерни модели како овој се во тренд оваа сезона. Акцентот е ставен на удобноста, па ако веќе не сте, крајно време е да набавите сатенски комбинезон.


Покрај розовата, во тренд се и портокаловата, жолтата, зелената и светло сината боја.Извор: Stil.kurir.rs

foto: Profimedia