Платила 1000 евра за да изгледа како барбика, но нешто тргнало наопаку: Нема што не оперирала, а не застанува тука

Оваа прекрасна девојка решила целосно да изгледа како вистинска Барбика и нема ништо што ќе ја спречи во тоа.

Далија Наим (29), родена во Багдад, потрошила илјадници евра на впечатлива трансформација за да личи на иконската кукла Барби. Многумина дури ја нарекоа „ирачка барбика“ поради нејзините русокоси прамени и апсолутно препознатливиот изглед. Решивме да дознаеме како Далија живее со својата ненадејна слава и како се движи низ критиките кои се чини дека не ѝ стојат на патот на нејзиниот сон.

Далија Наим (29) отсекогаш сонувала да изгледа како олицетворение на култна кукла. Се верува дека таа направила 43 козметички процедури за да го ископира изгледот на Барби.

View this post on Instagram

A post shared by Dalia Naeem | (@dalia_naim1)Далија е водителка и актерка во нејзината родна земја Ирак и споделува снимки од нејзиното лице на Инстаграм, покажувајќи ги своите најнови подобрувања.

Оваа девојка има над 990 илјади следбеници на Инстаграм, а многу од нив не можат да сфатат колку се променила со текот на годините откако ја започнала својата трансформација. Нејзиниот имиџ сега се смета за речиси целосно непрепознатлив.

Далија никогаш не се заморува да ги фали луѓето кои и помагаат да го постигне нејзиниот идеален изглед. Таа му дава комплименти на козметичарот кој работи со неа, велејќи: „Твојата шминка е Барбика“.

Процедурите на Далија вклучуваат полнила за усни и хирургија за зголемување на градите. Како резултат на нејзината упорност, таа сега е се поблиску до сонот да изгледа исто како Барби, но изгледа дека не сите го одобруваат нејзиниот изглед.

View this post on Instagram

A post shared by Dalia Naeem | (@dalia_naim1)Некои од нејзините следбеници ја критикуваат, а една личност дури и рече дека изгледа како зомби. Но, многу луѓе ја поддржуваат младата жена во нејзината желба да живее свој живот и да ги следи своите соништа. Некои мажи во коментарите ја нарекуваат „убава роза“, додека други само го изразуваат своето воодушевување од нејзиниот изглед.

Далија, од своја страна, се чини дека не се грижи многу за сите негативни мислења што ги добива. Таа имала операции во Австралија, но веќе не може да биде оперирана таму, па затоа е зафатена со барање добри меѓународни клиники за да продолжи да прави се што ја прави среќна и ја доближува до нејзиниот сон.Foto: Printskrin@dalia_naim1/Instagram