„Подобро да плачам на јахта во Монако, отколку на трпезата кај татко ми во село“: Еве како успеа да го „улови“ 44 години постариот милионер


Романската манекенка, водителка и старлета Лорет Атиндеху неодамна гостуваше во поткастот „Tare de tot“ која предизвика бројни реакции откако искажа голем број контроверзни ставови. Оваа 40-годишна жена признала и дека била во врска со Јон Цириак, романски милијардер и поранешна тениска ѕвезда.

Познатиот 84-годишна и 44-годишната Лаурета биле фотографирани заедно во неколку наврати во 2016 година, но парот никогаш не ја официјализираше својата врска. И во овој поткаст манекенката се обиде да избегне да одговори на прашањето за врската со Цириак, но набрзо го олабави јазикот и изнесе некои детали на виделина. Имено, таа признала дека Цирјак го нарекува „Цири“ од наклонетост и дека тој секогаш ќе и остане во душата, но дека не се во контакт.

Признала и дека секогаш и се допаѓале мажи со пари и дека нема проблем да го признае тоа.

View this post on Instagram

A post shared by Laurette Atindehou Innocencia (@laurette_atindehou)


„Бев во брак со милионер. Вистински милионер! Имам добри односи со мојот поранешен сопруг. Бев паметна девојка, имав нешто остави, барем една куќа. Пред тоа и потоа имав врски со познати милионери“, изјавила оваа 40-годишна жена.

На прашањето на водителката што е најдоброто нешто кај богаташите, Лаурета не се двоумела: „Се подразбира дека беше прекрасно. … Мора да си убава, паметна, да знаеш да зборуваш, да знаеш да молчиш кога треба, да имаш смисла за хумор. Деловните луѓе се под голем стрес и морав да знам да бидам пријатна, да бидам весел. Се чувствував како кралица, но каква кралица! Како кралица на кралиците! Иако, кој не би … Но, да не бев единствена и посебна, дали г. уште ме забележуваш? Да не бев убава и паметна?“.

Атрактивната фотомоделка одговорила и на прашањето дали е материјалистка, велејќи дека и се допаѓаат мажи кои имаат чиста финансиска состојба и дека животот е подобар со милионерите.

„Да, ми се допаѓаат милионерите! Зошто ми се допаѓаат? Сакам да се чувствувам добро! Дали сте виделе како се чувствува една жена покрај милионер? Изгледа дека тие пари се нејзини, дури и ако не се. Сè е поинаку, како животот е поубав „Не можам да бидам лицемерна и да кажам дека сакам да живеам во сиромаштија. Подобро да плачам на јахта во Монако отколку на трпезата кај татко ми на село“, објасни таа.

Инаку, Лаурета и покрај тоа што е позната во својата татковина и има кариера и во бизнисот и во манекенството, истакна дека размислува да се обрати до државата за помош и да побара детски додаток во износ од 300 романски леи, односно околу 7.000 динари, со оглед на тоа што сама ја одгледува ќерка си Серена. „Има уште денови кога немаме пари. Можеби како самохрана мајка можам да го побарам тој додаток, ќе морам да побарам“, коментира таа.

Фото:Instagram