, ,

Подобро кратка и здрава... и коса и врска: Јелена Спенџарска целосно го промени имиџот (ФОТО)

Водителката Јелена Спенџарска се одлучи за дрстична промена на имиџот.

Спенџарска објави фотка од новиот изглед, а покрај истата стави и интересен опис:
„Подобро кратка и здрава наместо долга и досадна .... и коса и врска“ - напиша таа.

Имено, водителката се одлучила за краток боб, фризура која веќе долги години е водечки тренд и непогрешив избор кога станува збор за избор на фризура.

Покрај промената на фризурата, Јелена направила промена и во однос на нејзината шминка, па избрала т.н вамп изглед, односно потемна сенка и црвен кармин, што одлично ѝ оди со новата фризура.

View this post on Instagram

A post shared by JELENA SPENDZARSKA (@jelenaspendzarska)