Понеделнички хороскоп: Проблеми на работа за Овен, грижи за Риби

ОВЕН

Промените во работата најавуваат нов почеток. Вестите за вас се охрабрувачки, бидејќи тие се однесуваат на вашата материјална ситуација. Претпоставениот дава предлог во врска со вас. Ова е сигурен сигнал дека сè се развива како што сакавте.

БИК

Пред вас е лекција во која мора да ја совладате неизвесноста. Ова се карактеристики кои често ве спречуваат да се покажете, па дури и кога сте сигурни дека сте во право. Верувајте во себе, не обрнувајте внимание на она што го мислат другите.

БЛИЗНАЦИ

Можете да сметате на поддршката на пријателите, бидејќи во изминатиот период бевте посветени. Се очекува дека ќе потпишете важен договор со кој вашата професионална кариера ќе тргне во друга насока.

РАК

Ви претстои возбудлив ден, со бројни деловни состаноци. Ќе најдете интересна личност со заеднички интерес кој ја објавува можноста за плодна соработка. Посветете се на некој близок и имајте прекрасни моменти на љубов и топлина.

ЛАВ

Врската што ја чувавте тајно се заканува да стане јавна. Партнерот сака повеќе од вас, а вие не уживате. Неговите очекувања за вас стануваат голем товар, па сето ова ќе биде силна причина за сериозно да размислите за прекинување на врската.

ДЕВИЦА

Вие сте во позиција да извршите две одвоени, но подеднакво важни работи паралелно. Ова, се разбира, оди добро за вас, но во еден момент направете малку пауза за да не направите грешка што подоцна ќе ве чини многу.

ВАГА

Денес сте изложени на ризик од повреди. Вистинската причина е потиснат гнев што може да ве наведе во ситуација за која подоцна ќе се каете. Покрај тоа, избегнете службеници, како и луѓе кои се униформирани.

ШКОРПИЈА

Обидете се да слушнете што ви кажуваат другите луѓе. Можеби забележавте дека некој се обидува да ви каже одлична идеја, но не реагирате. Ако дозволите некој друг да направи нешто корисно, ќе добиете шанса да профитирате значително.

СТРЕЛЕЦ

Ова е еден од оние денови кога не знаете што да направите со вас. Намето да бидете нерасположени, излезете надвор, дружењето со блиски луѓе и прошетка ќе биде доволно за да се опуштите.

ЈАРЕЦ

Го започнувате денот со енергија. Вие сте невообичаено креативни, но ограничете ја еуфоријата, бидејќи кога се решава нешто важно, ќе ви треба мислењето на луѓето кои не ги почитувате во моментов.

ВОДОЛИЈА

Вашата љубовна врска е само ваша, таа не треба да биде земена предвид од вашата околина. Ако ги игнорирате она што го велат другите, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска ништо не ѝ недостасува.

РИБИ

Вие сте оптоварени со грижите што сте ги измислиле. Се обидувате да предвидите решение за проблемите што се уште не се појавиле. Вашето однесување може да ви наштети.