Прекрасниот фустан и црвениот кармин останаа во втор план: Тина Кунаки за прв пат се појави сама на црвениот килим по разводот, но таа не е повеќе истата личност

Познатата актерка Тина Кунаки отсекогаш била препознатлива по витката линија, но и по насмевката која го красела нејзиното убаво лице. Сепак, се чини дека по разводот со Винсент Касел, таа повеќе не е истата личност.

Имено, на црвениот килим сите погледи на јавноста беа вперени во неа, но иако блескаше во прекрасен фустан и сиот тој гламур, нешто и недостигаше.

И сите го забележаа тоа. Убавата актерка немаше насмевка, насмевка по која беше препознатлива.

Очигледно е дека сè уште целосно не се опоравила од разводот, ниту пак пронашна причина да биде среќна како некогаш. Инаку, Тина за оваа прилика облече прекрасен сребрен фустан припиен за нејзиното извајано тело.

За да ја комплетира целата комбинација, таа одбрала и светло црвен кармин со кој ги истакна полните усни.

Сепак она што сите го приметија е дека нејзиние очи беа тажни, се насмеа само неколку пати за да се фотографира, но во нив ја немаше онаа радост како некогаш.
Фото:REYNAUD JULIEN/APS-MEDIAS/ABACA / SHUTTERSTOCK EDITORIAL / PROFIMEDIA