Ребел ослабе над 30 килограми, сите го гледаат нејзиното лице: Луѓето ги зумираат фотките на актерката и имаат само еден коментар

Актерката Ребел Вилсон ослабе 30 килограми, а поради новите фотографии од папараците, многумина коментираат дека таа сменила личен опис, па зачудено гледаат на нејзиното лице.

Имено, Ребел беше фотографирана од папараците за време на снимањето на филмот „Senior Iear"“ во Атланта, Џорџија, а таа беше облечена во широк розов дуксер и подолги тексас шорцеви, со лицето во преден план.

Актерката е непрепознатлива на прв поглед, па сите зумираат на нејзиното лице и внимателно гледаат дали навистина станува збор за Ребел, која не личи на себе од периодот од пред само година и пол. Многумина се согласуваат за една работа - не личи на себе си.


„Што се случи со лицето на оваа жена“, „Не можам да ја препознаам“, „Не личи на себе, лицето и е целосно смалено“, „Каква трансформација, нејзиното тело е одлично, но лицето е хаотично“ , „Таа е преполовена“, „Непрепознатлива“, се дел од коментарите што можат да се прочитаат на социјалните мрежи. Ребел не се грижи за коментарите и би се рекло дека се чувствува убаво во својата кожа.

Ребел честопати во интервјуата го споменуваше режимот под кој се наоѓа и велеше дека се навикнала на својот нов начин на живот. Вежбајте секое утро, внимавајте на вашата исхрана и грижете се за вашето тело.

Тренерот Џоно Кастано е одговорен за нејзината неверојатна трансформација, а тој ја откри и тајната на нејзината диета. Вели дека Ребел успеала да направи забава од вежбањето, а причината зошто ја постигнала својата годишна цел е всушност - смеата.

На почетокот на февруари, Вилсон раскина со своето 11-години помладо момче Џејкоб Буш, наследникот на компанијата „Анхејзер-Буш“, која се занимава со производство на пиво.

Веста за раскинувањето по нешто повеќе од една година врска ја потврди и извор близок на Ребел за „ЕТ Интернет“, но тој не ја откри причината.

View this post on Instagram

A post shared by Rebel Wilson (@rebelwilson)

Како ослабе Ребел?

Познатата 40-годишна девојка се придржувал до планот за диети и детоксикација што и го направил престижниот велнес центар во Австрија. Еден од основачите на клиниката, Харалд Стосијер, особено ја популаризираше 14-дневната програма за диета позната како диета на методот Маир, која ви помага да се чувствувате поздрави, помлади и да ги чистите цревата.

Програмата вклучува режим на повремено гладување, но и пропишана детоксикација, како и земање одредени додатоци и витамини.

Постојат низа други пропишани правила:

-Забрането е консумирање закуски, алкохол, шеќер, кафе и пијалоци со кофеин

-Појадок е задолжителен, а вечерата е прескокната

-Забрането е да се јаде после 16 часот

-намален внес на млеко и глутен

-храната мора темелно да се џвака - секој залак најмалку 40 пати

-Додека јадете се препорачува да не користите телефон, да не гледате телевизија, да не читате или да зборувате.

Ја вратив формата која ја имав пред 20 години: Скопјанката Билјана за Женски магазин открива како ослабела 34 килограми


Фото: Инстаграм