Се пофалија со нови „заби од Турција“: Луѓето полудеа кога видоа како изгледа нивната насмевка (ВИДЕО)

„Заби од Турција“, што знаеме за нив?

За многу Британци и Ирци, Турција неодамна стана популарна дестинација за естетски корекции. Таму стоматолошките процедури може да бидат и до 70 отсто поевтини отколку во Западна Европа. Затоа многумина се одлучуваат да ги прават саканите корекции таму.

Сега неколку британски тиктокери решија да ги покажат новите заби кои ги направиле во Турција, а видеото го погледнале над милион луѓе.

Тинејџерка кој може да се најде на TikTok под прекарот @domenichilaa објави видео со пријател на социјалната платформа. Тие ги покажаа своите светли насмевки по - како што дознаваме од видеото - стоматолошка процедура извршена во Турција.

Веднаш по појавувањето на интернет, видеото го споделија многу корисници на Интернет. Од која причина? Па, благодарение на шокантниот изглед на забите на младите Британци, кој е...тешко да се опише. Забите изгледаат како да се залепени заедно.

„Само што слетавме во Англија, ги направивме забите во Турција. Изгледаме добро, нели? вели момчето во видеото. „Изгледаме убаво“, вели неговиот пријател.

@domenichilaa @lolaroseeex “looks gorgeus darlin” #turkey #turkeyteeth original sound - Domenichila

Однесувањето на младите Британци, како што дознаваме од подоцнежните снимки, било шега. „Турските заби“ испаднаа... хартиени ленти.

Тинејџерот рече дека решиле да се потсмеваат на сè попопуларното и, според него, извештачено чувство на убавината. Британецот истакна дека во иднина има намера да ги подобрува забите, но тоа ќе го направи на „природен“ начин.

извор:najzena