Се породи снаата на Мијалкови: Анастасија на свет донесе девојче (ФОТО)

На големиот празник Павловден, постариот син на поранешениот директор на Управата за безбедност и контразузнавање Сашо Мијалков и примабалерината Александра Мијалкова стапи во брак со својата партнерка.

Имено Јордан Мијалков и Анастасија направија прекрасна свадбена веселба со своите најблиски роднини и пријатели.

Вчера пак среќните сопружници станаа родители на своето прво дете. Тие добија ќерка, а веста на социјалните мрежи ја сподели сестрата Александра, партнерка на актерот Атанас Атанасовски, со кој има две деца.


И бабата Александра Мијалкова гордо славеше за внуката. А и пејачката Тамара Тодевска како нивна блиска пријателка се придружи кон честитките.