Се ожени синот на Сашо и Александра Мијалкови: Бремената невеста блесна во краток фустан, свекрвата елегантна во црно (ФОТО)

Вчера на големиот празник Павловден, постариот син на поранешениот директор на Управата за безбедност и контразузнавање Сашо Мијалков и примабалерината Александра Мијалкова стапи во брак со својата партнерка.

Имено Јордан Мијалков и Анастасија направија прекрасна свадбена веселба со своите најблиски роднини и пријатели.

Фотографии од свадбата имаше на профилот на свекрвата Александра Мијалкова, која остана верна на својот препознатлив стил и блесна во елегантен црн коктел фустан. 

Таа ретко зборува за својот приватен живот, но претходно за магазинот „Бекстејџ“ откри дел од љубовната приказна  со сопругот Сашо Мијалков, и кажа дека со синовите Јордан и Александар има пријателски однос и тие ја доживуваат како постара сестра, а и дека сака да биде свекрва со разбирање и млада баба. 

Желбата ѝ се оствари, бидејќи како што можеме да забележиме на фотографиите преубавата невеста има трудничко стомаче. 

Имено Анастасија е косопственик на концептуалната продавница „URMA“ која ја има заедно со својата сестра Александра, партнерка на актерот Атанас Атанасовски, со кој има две деца.


Двете убавици се познати под псевдонимот Бела, и двете изгледаа навистина преубаво за оваа свеченост.


Невестата која имаше бидермаер од бели божури, избра едноставна кратка венчаница која го истакна нејзиното трудничко стомаче. Јордан исто остана верен на класиката и избра црн смокинг со раскопчана бела кошула и мокасини.

Сестрата Александра избра специфична креација во црвена боја, а нејзиниот партнер Атанас сив „oversized“ костим.

Целата свадбена декорација беше во нежна бела боја и доминираа бели ружи.


Нека им е со среќа!*Р.Ж.М.

*Фото: Инстаграм профил на @sandra_mijalkova/ @belogram / @stejsibella