Шпанското кралско семејство во беспрекорно модно издание: Кралицата Летиција со ќерките одржа лекција по стил

Додека шпанската кралица Летиција одамна е позната како вистинска икона на стилот, принцезите Леонор и Софија, нејзините ќерки, се тинејџери, но секогаш се совршено облечени.

Како што стојат работите, се чини дека за неколку години тие две ќе бидат вистински модни кралици чиј стил ќе се копира низ целиот свет.


По повод официјалната посета на градот Картагена, шпанското кралско семејство беше во полна сила, а модните комбинации на дамите се вистински хит.

Кралицата Летиција блескаше во сив фустан што го носеше неколку пати, додека помладата принцеза Софија носеше црвен фустан од шпанската марка Сфера.

Сепак, принцезата Леонор се чини дека го украде најголемото внимание. Таа носеше кариран фустан од твид со трендовски детали и обемни ракави, кои се распродале за рекордно време откако се појави принцезата во него.


Покрај тоа, таа носеше нежно палто од марката „Адолфо Домингез“, кое кралицата го носеше пред три години, и црвени балетанки.


Извор: glossy.espreso.co.rs

Фото: PROFIMEDIA