„Со години ме прозива на грд и перфиден начин“: Цеца и Драгана сега се во голем судир, а вака некогаш се дружеа

Многу се зборува за односот на овие пејачки.

Драгана Мирковиќ и Цеца Ражнатовиќ веќе извесно време се во естрадна војна, која кулминираше кога се сретнале на снимање на една емисија.

Тогаш се појави аудио снимка на која може да се слушне како се поздравуваат, но се било со непријатен тон.

„Ах, добра вечер“, рекла Драгана.

„Добра вечер“, одговорила Цеца.

„Се знаеме или не?“, прашала Драгана.

„Не знам, вие одлучувате, некогаш се познавате со мене, а некогаш не“, рекла Цеца.

Решив и реков добра вечер, а вие правете како сакате, јас немам таков проблем“, рекла Драгана.

„И јас реков добра вечер“, одговорила Цеца.

Цеца во оваа прилика го опиша овој настан и ја осуди својата колешка.


„На таа снимка слабо се слушам, бидејќи поминував. Се враќав од снимање, а Драгана седеше до мојата соблекувална. Морав да поминам таму. Да ви кажам искрено, кога некој со години дава индиректни негативни коментари и прозива на многу грд, перфиден начин, попатно ми се јавува кај моето семејство, мене и мојата кариера, не очекувајте ни да ви се јави. Го направи тоа, видовте тон, со тој тон и возвратив, изјави тогаш Цеца за локалните медиуми, а во меѓувреме на Драгана и се слоши поради целата ситуација. Таа во разговор за медиумите рече:

„Зборовите: „Добровечер“, не ги гледам како предизвик, некој навистина така да те навредува пред сите, и тоа на ваков празник, но Боже мој, тоа е нејзино право. Ако таа се чувствуваше така, ако сака, слободно. Така се чувствувам, вака функционирам во животот, чекорам со крената глава, можам да одам секаде без телепортер. Знам што кажав во мојот живот, што направив во мојот живот...“

Инаку, Цеца и Драгана неколку години претходно гостуваа во емисија посветена на катастрофалните поплави кои го зафатија Обреновац.

Во таа прилика Драгана по не драга неволја стапила во контакт со Цеца, и не сакала да комуницира со неа.


Додека на Инстаграм можете да најдете фотографија од Цеца и Драгана во ресторан во придружба на нивната колешка Снежана Бабиќ Снеки.