Со овој пијалок намалете 9 кг за 14 дена

Не е тајна дека циметот има многу корисни својства. Овој зачин го спречува развојот на кардиоваскуларни заболувања, помага во намалување на холестеролот во крвта, а исто така ја намалува веројатноста за појава на срцев удар.

Покрај тоа, со цимет може да подготви здрав пијалок кој ќе ви помогне да изгубите тежина за неколку дена.

Покрај тоа, овој лек за слабеење ќе го исчисти вашето тело од токсини!


Сосотјки:

- 1 лажиче цимет во прав

- 250 мл. вода

- 1 лажиче мед

- 1 парче лимон


Подготовка:

Ставете го циметот во вода која врие и оставете да врие 20 минути.

Додадете парче лимон и 1 лажичка мед во смесата.

Потоа, ставете го вака подготвениот пијалок  во фрижидер половина час.

Пијте вака подготвен пијалок  3 пати на ден, по 1 чаша половина час пред јадење. Доколку го консумирате вака подготвен пијалокот, три пати на ден 14 дена, треба да намалите од својата тежина.


За максимален ефект за време на интензивно слабеење, треба да јадете повеќе протеинска храна и помалку јаглени хидрати.

После 2 недели ќе почувствувате дополнително олеснување и ќе забележите дека облеката ви е широка. По 4 месеци можете да повторно да ја повторите постапката.