Совети за подобар секс од ѕвездите

Темата повеќе не е табу


 Пред неколку години, темата за сексот главно беше табу. Меѓутоа, многу популарни жени постојано даваа совети за подобар секс, без разлика дали тоа е за мажи или жени.Ева Лонгорија

"Мојот совет на дамите кои не се чувствуваат пријатно во кревет е да купат вибратор. Добро е што можете да го користите со себе и со партнерот."Софија Вергара

„Клучот за совршен секс е двајцата партнери да бидат спонтани. Тоа не значи дека тие треба да прават необични пози. Најважно е да се сакате себеси“.Џенифер Лопез

"Сакам сите мажи да бидат свесни дека повеќето жени не сакаат брадавиците да бидат извиткани. Можеби тие мислат тоа е многу убаво за нас, но верувајте ми, не е." Ким Катрал

„Најдобар начин да покажеме благодарност кон вашиот партнер е да одговорите на неговите допири. Ова е најдобриот подарок што жената може да му го даде на својот сопруг“.Хајди Клум

"Некои луѓе се поголеми експериментатори во кревет, додека други се повеќе здодевни. Не е лошо да се оди во какви било улоги, само да се размислува надвор од кутијата."

Со месеци не внесував никаков шеќер: Ева Лонгорија за совршената линија