Стајлинг кој ја открива долната облека: Ким Кардшијан воведува нов тренд кој е на работ на дегутантно

Многумина веруваат дека ова не е за која било пригода, освен за професионална фотографија

Риалити sвездата и претприемачка Ким Кардашијан со години интригира со своето однесување, како и со специфичниот начин на облекување, кој често знае да биде на работ на пристојност.

Иако е трендсетерка која ја следат милиони девојки, Ким не се осмелува да воведе предизвикувачки трендови, пример за тоа е нејзиниот пост на Инстаграм каде таа е облечена во црн долг припиен фустан со длабоко деколте, истакнати облини и видно транспарентни гаки .

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on


Длабоко деколте на грбот, кое достигнува до долната облека, а овој пат „тангата“ и се кренати високо, за да бидат во преден план.

За оваа визија на Ким коментарите на следбениците беа поделени.

Некои се воодушевени од овој смел стајлинг, додека други отворено велат дека е на работ да стане одвратно.


Дали за вас е прифатлив овој моден израз?


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Изгледала сосема поинаку: Ким Кардашијан била ученичка во католичко училиште