Старлетата го исполни ветувањето: Се соблече гола и прошета низ градот славејќи ја титулата на Наполи (ВИДЕО)

Фудбалерите на Наполи ја освоија првата шампионска титула на Италија по времето на Диего Марадона.Третата титула во историјата на наполитанците беше зачинета со величествено славје, а цел Неапол ја чекаше познатата италијанска старлета Паола Саулино да го исполни ветувањето.

Паола, позната и по улогите во еротски филмови, вети дека ќе шета по улиците на градот целосно гола доколку нејзиниот тим ја освои титулата.

Бујната старлета се соблече гола и прошета до стадионот „Диего Марадона“. Таа го обои своето тело во боите на нејзиниот омилен клуб и со тоа ги полуде Наполитанците.

Фото: Инстаграм