Стил на денот: Бела кошула и краток џинс - Ана Стојанова во совршено кежуал издание

Ана Стојанова е една од најзгодните девојки кај нас, која секогаш е скоцкана од глава до петици, без оглед дали се работи за спортска, кежуал или свечена варијанта. Па така и овој пат, таа прошета низ улиците на Верона во совршена комбинација.

Во бела кошула, краток џинс, патики и спортска торбичка изгледаше одлично, а целиот стајлинг го заокружи со дискретен накит и очила.

А еве како сето тоа изгледа:

 

Фото:anastojanova/instagram