Стил на денот: Фармерки по 40-та година, како да ги комбинирате

Годините се само бројка, а модата им овозможува на сите жени да ја пуштат својата фантазија, да ги изберат парчињата што ги сакаат и да создадат стил што им одговара - без оглед на возраста.

Она што се случува, сепак, е дека со стареењето, ние се менуваме себеси и тоа се рефлектира на нашиот стил. Многу модни парчиња или бои што можеби ви се допаѓале во минатото сега може да изгледаат „премногу“ или некомпатибилни со денешниот начин на живот.

Затоа, и сосема природно, инспирацијата ја барате во стилските икони и модно упатените лица, кои се поблиску до вашата возраст и со кои се идентификувате.

Фармерки по 40-та  година

Ако мислите дека ви недостасува малку стилска инспирација, ние ви претставуваме дами кои имаат околу 50 години и кои ќе ве инспирираат да уживате во фармерки на секоја возраст.

извор:stil.kurir.rs

фото: Profimedia, instagram

-Стил на денот: Џенифер Анистон покажува како се носат фармерки над 45 години
-Стил на денот: Носете подвиткани фармерки како Деми Мур
-Ги перите фармерките погрешно цел живот: Еве како да го сторите тоа правилно