Стил на месецот: Билјана Дебарлиева во кошула-фустан во кој ќе се заљубите

Едно од најубавите наши ТВ лица, презентерката Билјана Дебарлиева, секогаш внимава на изборот на облека и има перфектна фризура и шминка. 

Овој пат, во кошула-фустан со интересен пролетен дезен, како и модерни очила, Дебарлиева е наш избор за стил на месецот. 

Ваков фустан мора да се најде во гардероберот на една дама, бидејќи важи за модно парче кое може да се носи и комбинира за најразлични прилики.

Фустанот „Бруклин ирвас“ од колекцијата Bruklin & Lure - Spring Limited 21' можете да го најдете во „Бела“.

*за повеќе детали кликнете на фотографијата

Целата колекција Bruklin & Lure - Spring Limited 21' на „Бела“ можете да ја погледнете овде.