Стил на неделата: 5 омилени парчиња на Сека Алексиќ кои ќе направат да изгледате како модна икона

Сека драстично го промени стилот во однос на почетокот на кариерата и стана дел од листата на најдобро облечени дами во Србија

Музичката ѕвезда често е инспирација за многу дами, а изминативе неколку месеци го промени имиџот, па нејзиниот нов изглед наидува само на пофалби. Со оглед на тоа дека важи за модна икона, го прочешлавме профилот на популарната пејачка и издвоивме 5 парчиња кои ќе бидат во фокус оваа зима...

1. Пилотска јакна

View this post on Instagram

A post shared by (@seka_aleksic)


Овој модел на јакна минатата година доживеа голема популарност, а доминацијата продолжува и годинава. Многу локални ѕвезди и инфлуенсери си го избраа својот модел, а меѓу нив е и Сека која се одлучи за пократка верзија.

2. Кожено здолниште


Есента е сезона кога сакаме да носиме кожени материјали. Коженото здолниште е идеален избор за создавање ефективен стајлинг.

3. Ефективна чанта


Малите чанти се во фокус оваа сезона, а Сека избира ефикасен модел со сребрени детали што ја прави секоја комбинација впечатлива.

4. Мал црн фустан


Секоја жена знае дека мора да има мал црн фустан во гардеробата - модел идеален за сите прилики. Сека избра фустан со необичен крој на едното рамо со карнери кои го прават особено интересен.

5. Макси црн фустан

View this post on Instagram

A post shared by (@seka_aleksic)


Покрај малиот црн фустан, во вашата гардероба мора да имате и елегантен црн макси фустан кој со еден удар ќе создаде моќно издание. Сека изгледа совршено во модел со едно рамо, кој го комплетираше со кожени ракавици.


извор: stil.kurir.rs