Стрелци-чувајте се од лажни пријатели, Јарци-здравјето ви е нарушено: Дневен хороскоп за 24 март

Овен

Следните неколку дена ќе бидете многу нерасположени поради лоши вести во врска со деловен неуспех. Поддржани сте од партнерот и тоа многу ќе ве смири до крајот на денот.

Бик

Не е се како што очекувате и сакате бидејќи некои работи не зависат од вас. Следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот Овен, која има многу добри идеи за работата.

Близнаци

Се однесувате тврдоглаво кога се во прашање семејните односи. Комуникацијата не е на најдобро ниво затоа што премногу страдавте од влијанието на најстариот член од семејството кој се мешаше во вашите проблеми.

Рак

Емоционалната ситуација со партнерот е многу напната поради лошите односи кои ги имате во изминатите неколку дена. Преостанатиот дел од денот ќе бидете многу расположени за разговор со деловните соработници.


Следна страна