Сузана Манчиќ очајна: Морам сама да ја мијам косата, да готвам, да менувам постелнина

На многумина им падна тешко да бидат изолирани додека преовладува оваа мошне лоша состојба. И додека сите стравуваат за здравјето и работните места, има и такви кои си се пожалија што морат да работат по дома, бидејќи не се навикнати на тоа.

Една од оние што деновиве се во тотален очај е Сузана Манчиќ, позната водителка која неодамна сними интервју во кое открива како таа поминува време во овие недели на изолација и дека е очајна.

Поради вонредна состојба и полициски час, таа мораше да се врати од Атина, каде неодамна престојуваше со својот нов сопруг, грчкиот бизнисмен Симеон Окококос, и седеше во изолација 28 дена.

Открила дека нејзините ќерки Теодора и Натали оделе во продавница и го шетале кучето, а таа не смее да излегува од куќата. Таа дури и мораше да ја отпушти својата помошничка, која работеше со неа со години, што и паднало додатно тешко.

„Никогаш не сум морала да готвам во животот. Уморна сум. Морам сама да ги менувам чаршавите, да готвам, мијам, чистам. Работам цел ден, од утро до мрак. Јас сум под постојан стрес. Исто така, морам да ја мијам косата. Дама како мене едноставно не е навикната на тоа. Засрамен сум, сите мои пријатели ми се смеат “. рече таа.


извор: narodni.info