Свадбена веселба како на филм покрај Охридското Езеро: Ана Стојанова се омажи во бајковита венчаница, подоцна ја замени со мини светкав комплет

Ана Стојанова, која е позната фитнес инструкторка и инфлуенсерка, викендов се омажи за својот избраник Кирил.


Таа одбрала навистина уникатна и исклучителна венчаница од сатен со длабок шлиц со интересен крој на рамената, но најголем акцент ставила на сандалите Jimmy Choo кои  се продаваат за 725 евра. 

Стојанова, вчера на Инстаграм стори откри навистина интересни детали од венчавката  и од тоа како течеле подготовките. Ана откри дека утрото пред да започнат со средување на шминка и фризура, таа завршила на инфузија. 

Подоцна на свадбата Ана бајковитата венчаница ја замени со мини светкав комплет и патики. 


Фото: Инстаграм - Ана Стојанова

Повеќе фотографии од свадбената веселба на Ана погледнете во нашата ГАЛЕРИЈА: