Тамара Калиниќ покажа како сами да си направите неколку фустани за на плажа, од една марама: Ќе ги маѓепсате сите (ВИДЕО)

За да изгледате одлично секогаш и во секоја прилика, не ви требаат скапи парчиња, туку малку имагинација и одлични идеи.

Тамара Калиниќ, познатата српска инфлуенсерка, на својот блог многупати покажала како од едноставни парчиња облека кои секоја жена ги има во својот гардеробер, може да се направат едноставни и модерни комбинации на облека.

Таа неодамна објави едно такво видео на својот Инстаграм профил, а жените се воодушевија.

Имено, сигурно е дека секоја жена има барем една марама за на плажа и ја носи на едноставен, класичен начин, врзана околу половините.
Сепак, видеото кое оваа позната српска инфлуенсерка го сподели со своите следбенички, покажува дека и најобичниот шал/марама може да се претвори во целосен моден хит.

Се што ви треба е малку умешност и неколку минути време, а резултатот ќе ве воодушеви.

ВИДЕО:

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)извор:zenskikutak

Диета која сигурно носи резултати, а не е напорна: Еве како Тамара Калиниќ за 10 месеци изгубила 10 килограми