Татко го покажа шокантниот начин на кој ја шета својата петорка: „Ова е грозно - вашите деца не се животни“! Тврди дека во спротивно НИКОГАШ не би излегле надвор

Џордан Дрискел, 31-годишен маж од Кентаки, е млад татко на пет деца, а покрај тоа што ваквото родителство е секако забавно и необично, исто така е многу предизвикувачко и со себе носи бројни тешкотии... Меѓу другото работи, како прво да се прошетаат пет малечки и да се внимава на сите?

Дрискел го реши тој проблем така што набави дискутабилен поводник за деца, кој наликува на оној за кучиња, само што е закачен за ранци, кои малечките ги носат на грб. Целата идеја за каиши за деца, што секако е практична работа, иако на почетокот изгледа нехумано, е контроверзна веќе неколку години, па не е ни чудо што овој татко набрзо се најде на мета на критики.

@drixxleman They don't know the struggle! #parentsoftiktok #momsoftiktok #dadsoftiktok #foryou #fyp #dad #mom Vegas (From the Original Motion Picture Soundtrack ELVIS) - Doja Cat

Имено, многу корисници на Интернет го осудија потегот на Џордан, тврдејќи дека тој ги третира децата како животни. Тој, пак, не обрнува внимание на ваквите коментари, туку пркосно одговара со видео снимки од неговите петгодишници како шетаат на поводник.

„Тие се мали, тие се љубопитни. Тие се во состојба во која можат да ми збришат од пред очи во секоја секунда. Мојата сопруга Брајана и јас го користиме поводникот за душевен мир. Тоа ни овозможува да излеземе од куќата и да правиме забавни работи како семејство без стрес“, објасни тој во интервјуто за порталот „Today“. 

@drixxleman Replying to @jennihayes1 #sorrynotsorry #dadsoftiktok #momsoftiktok #parentsoftiktok #kidsoftiktok original sound - TAILS

Зои, Дакота, Холин, Ашер и Гевин уште некое време ќе бидат под ваков вид надзор, посочува Џордан, иако дури и некои педијатри своевремено ја доведуваа во прашање употребата на овој вид поводник.

Што мислите - дали е во ред да се шетаат деца вака или не?

Извор: zena.blic.rs