Тексас здолништата се најженствениот тренд за пролет 2024: Со нив одговара сѐ и веднаш станува шик (ФОТО)

Дали сте уморни од фармерки? И ние сме исто така. Но, постои моден тренд кој лесно можете да го комбинирате и да изгледате навистина кул, а ние имаме идеи како да стилизирате тексас здолништа во пролет 2024 година.

Модата е многу важна за секоја жена во пролет. Ако имате тексас здолниште во вашиот плакар, изборот на останатиот дел од вашата облека ќе биде многу полесен - се што ви треба е основен горен дел, како маица или кошула, и ремен за да изгледате веднаш шик - без напор. Тексас здолништето е всушност генијален изум. Затоа што секогаш изгледа кул без да се грижите премногу за тоа што да го комбинирате со него. Исто како фармерките. А наместо фармерки, во пролет 2024 година ќе се носат тексас макси здолништа бидејќи се многу попрактични. Тексас макси здолништето е практичен елемент во секоја гардероба, потребни ви се само неколку инспиративни идеи како да ги интегрирате во вашиот изглед. Откако беа видени на модните недели, во 2024 година тие се попопуларни од кога било. Еве неколку предлози за пролет 2024 година.

View this post on Instagram

A post shared by Streetstyle Daily (@streetstyle__daily)

Со основни парчиња

Едноставен топ или обичен џемпер е сосема доволно со тексас здолниште. Ако носите верзија со висок струк, секогаш изгледа кул да се напика во горниот дел. Сè изгледа уште подобро со појас. Исто така многу модерни во 2024 година се кардиганите. Без разлика дали се направени од трикотажа или твид или платно, сакото е точно.

View this post on Instagram

A post shared by Phoebe Soup (@phoebesoup)


Тексас плус тексас

Друга одлична опција за комбинирање со тексас здолниште е тон на тон - во овој случај со тексас кошула. Сепак, соодветно парче тексас треба да биде компатибилно и со ист тон, во спротивно може да изгледа лошо.


Какви чевли одат со тексас здолништа?

Добро прашање проследено со подолг одговор:

Патики: Винтиџ патиките се особено тренди во моментов, но можете прекрасно да ги комбинирате и со други модели. Современите чевли за трчање се исто така одличен избор.

Чизми: особено ако вашето тексас здолниште е со должина 7/8, може да изгледа кул за да го комбинирате со чизми кои ја затвораат празнината на глуждовите. Каубојските чизми или шпицовите кожени чизми со потпетици се ултимативната опција.

Полу-сандали: Чевлите со отворени потпетици се исто така особено модерни за пролет 2024 година, а може да се носат со или без чорапи.


ФОТО: Фрипик