Тој е моја прва љубов: Лила Филиповска слави за мажот на својот живот

Познатата водителка Лила Филиповска има голем повод за славење. Имено, таа на Инстаграм објави фотографија од нејзиниот син единец и му го честиташе роденденот. Филип денес слави роденден, а годинава како и претходните години водителката му го честита со уникатна порака: „Моја прва среќа, моја љубов, моја поддршка, моја десна рака, мој свет, мое сѐ - Најсреќен роденден - Те сакам“.

Лила е инфлуенсерка и водителка на шоуто „Се или нешто“ и е многу активна на социјалните мрежи, но исто така, особено на Инстаграм е активен и нејзиниот син Филип.

Водителката секогаш изгледа стокмено и едноставно знае како да се носи со атрибутите коишто ги поседува, едноставно блеска.


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве интересира:

(ФОТО) Децата на нашите познати водителки Ирена Спировска, Лила и Сузана Турунџиева