Тој имаше 21 година, од него го добив најстраствениот бакнеж: 51-годишна жена откри детали од аферата со принцот Хари

Принцот Хари имал афера со 13 години поворзрасна жена од него додека бил во врска со неговата тогашна девојка, а таа сега јавно ги објави деталите за нивната врска.

Пред да биде со Меган Маркл, принцот Хари имаше прилично турбулентен живот. Иако имаше официјални врски со свои врснички, се чини дека ретко на која од нив бил верен, што за британските медиуми го потврди и Кетрин Оман, која се прослави преку реалното шоу „Real Housewives of DC“.

Хари и Кетрин се запознале кога тој имал 21 година, а таа имала 34 години и две деца. Кога ја започнале двомесечната романса, тој бил во сериозна врска со Челси Дејви, а како што вели, не верува дека деталите од таа врска ќе се појават во книгата за животот на принцот Хари „Спере“, која ќе биде објавена на 10 јануари следната година.

„Се сомневам дека ќе бидам во книгата на Хари бидејќи принцот не може да признае дека имал врска со 34-годишна мајка на две деца, едноставно е“, изјави таа за „Сан“.

Кетрин вели дека откако се сретнале во еден бар отишле во клуб во Саут Кенсингтон, а потоа завршиле кај неговиот пријател. Таа истакна дека Хари целосно ѝ се отворил и дека без никакви резерви разговарал со неа за својот живот.

Потоа правел сендвичи и танцувале. Таа му рекла дека мора да си оди дома, а потоа се бакнале. Се виделе уште неколку пати, но кога се дознало за нивната афера морале да ја прекинат.

Кетрин за принцот Хари вели дека тој бил „нејзина играчка“, но и дека од него го добила „најстраствениот бакнеж досега“.

Иако во објавата на Инстаграм таа веднаш се огласи и напиша дека никогаш не кажала дека принцот ѝ бил играчка, но дека ја разбира работата на порталите.

View this post on Instagram

A post shared by Catherine Ommanney (@catommanney)

„Јас и Хари делевме цигара на скалите надвор и тој навистина ми се отвори. Потоа се качивме горе во бањата и почнавме да се глупираме како тинејџери, да пееме во четкичките за заби како да се микрофони. Влеговме во када облечени и еден од нашите пријатели не фотографираше со мојот телефон. Потоа отидовме во кујната, а тој направи одличен сендвич со сланина. Седевме и разговаравме. Кога му кажав дека треба да одам, мислам дека се боревме околу 15 минути. Потоа ме подигна за половината и ме држеше до ѕидот. Тој ми го даде најневеројатниот, најстраствениот бакнеж што сум го имала во животот. Целосно останав без зборови“, открива Кетрин.


Дури во 2009 година, една година откако Омани повторно се омажи, двајцата повторно се сретнаа на поло натпревар, поздравувајќи се пријателски.

"Се надевам дека Меган ќе се грижи за него. Му посакувам среќа и успех. Тој е многу храбар, харизматичен, неверојатно смешен, интелигентен и мило човечко суштество", заклучи таа.

извор:stil.kurir

„СЕ ЗГРОЗУВАМ ОД САМИОТ НАСЛОВ“: Мемоарите на принцот Хари ќе откријат многу тајни

Нова шлаканица од кралската палата за принцот Хари и Меган Маркл - овој пат го вклучува и нивниот син