Toп 2 модни комбинации за свечености ова лето: Со едно парче облечени од глава до пети (ФОТО)

Веќе започна периодот на матури, свадби, веридби и секакви свечености. Сигурно размислувате што да облечете, а ние сме тука со одличен предлог. Имено станува збор за парчиња со кои ќе сте облечени од глава до пети, а притоа ќе изгледате елегантно и модерно. Овие модели се одличен избор за свечени пригоди.

1. Долг свечен фустан

 * комплетниот аутфит можете да го најдете во CITY FASHION Skopje City Mall 1кат

Дозата на елеганција и минимализам претопени во нежност и убавина ќе направат да се почувствувате како девојка од соништата кога на себе ќе го облечете овој фустан. Нема што, ова е „must have“ парче за леотото кое ни доаѓа. Изгледот може да го завршите со црна чанта и сандали на висока потпетица во црна боја.

2. Елегантен комбинезон

 * комплетниот аутфит можете да го најдете во CITY FASHION Skopje City Mall 1кат

Доколку овој период ве очекува некаква свеченост, овој елегантен комбинезон во тегет боја ќе направи да заблескате. Со ваква минималистичка комбинација, доволни ви се само чанта и обувки во различна боја, и минималистички накит.

Овие и уште многу други модни парчиња можете да ги најдете во продавниците на CITY FASHION во ГТЦ, Skopje City Mall и East Gate Mall во Скопје, или на cityfashion.mk.

Тука ќе најдете предлози за свечен изглед за сите господа.


*ПР објава