Три make-up производи кои се најголем хит сезонава

Кога станува збор за трендови, секоја сезона е нова приказна чии поглавја ги откриваме со возбуда.

Имаме нови идеи за вас кои ќе го освежат вашиот изглед. Оваа година, за разлика од претходната, помина со добро познатиот слоган „помалку е повеќе“, па се надеваме дека и за шминката ќе оди во ист тон оваа есен.

Затоа избравме за вас три производи за убавина со кои нема да поминете незабележани со оваа есен.


1. Сјај за усни

Во нашите тинејџерски денови, тоа беше наш прв додаток за шминкање, а оваа есен се врати на голема врата. Враќањето на овој производ за убавина најмногу ќе го ценат жените кои негуваат природен и свеж изглед, но и оние кои сакаат да се одморат од мат кармини. Предноста на овој козметички производ е тоа што им одговара на сите, без оглед на нивната боја на коса или тен.

Кога нанесувате сјај, наместо апликатор можете да користите усна четка, а за да изгледате уште подобро, можете да го комбинирате со молив за усни.


2. Мат руменило

Иако оваа есен сјајните ќе ги засенат матните кармини, кога станува збор за руменило, работите нема да се променат - матот сепак ќе биде IN! Со овој производ можете да ги потенцирате контурите на вашето лице и секогаш да изгледате добро, ако секако знаете како правилно да го примените. Препорачуваме да користите четка со добар квалитет за мешавина на производот при нанесување мат руменило.

Пред да ја нанесете, извадете го вишокот на руменило од четката, направете два до три удари во пределот под јаболконите! Исто така, при изборот на сенка, обрнете внимание на бојата сенката: розова, портокалова и праска се полесни, додека црвеникавите и кафеави тонови се идеални за потемен тен.


3. Сенки за очи во топли есенски бои

Додека во лето носевме полесни шминка, но и воопшто помалку шминка, конечно дојде време кога ќе можете да си играте со сенките. Портокал, чоколада и злато се топ есенски нијанси оваа година.

Посветлите очи е препорачливо за сезонава да користат портокалови и виолетови нијанси, додека на девојчињата со кафеави очи им одговараат златните и чоколадните бои.