Три знаци да очекуваат драматични настани, животот им се менува од корен: Љубовен хороскоп за Декември

Овен

Венера во Јарец ви носи големи проблеми кога е во прашање комуникацијата со партнерот, а за оние Овнови кои се слободни, можно е да обноват интересни контакти од минатото. Најважниот совет за Овенот е да ја земе предвид нивната потреба да се истакне во преден план.

Овен

Венера во Јарец ви носи големи проблеми кога е во прашање комуникацијата со партнерот, а за оние Овнови кои се слободни, можно е да обноват интересни контакти од минатото. Најважниот совет за Овенот е да поведе сметка од потребата да се истакнува во преден план.

Бик

Ситуацијата со партнерот добива многу добро продолжение. Зафатените Бикови можат да сметаат на многу добри односи со партнерите и многу добри деловни зделки до крајот на годината. Слободните Бикови кон средината на месецот ги очекуваат многу интересна средба со личност под знакот Лав или Овен.

Близнаци

Кога се во прашање емоциите, Марс во знакот Близнаци создава чувство дека припадниците на овој знак не знаат како да се справат со чувствата на љубомора. Ова особено важи за Близнаците кои се во стабилни врски и тоа е голем товар што се однесува до нивната врска. Совет е да не донесувате избрзани одлуки.

Рак

Кога станува збор за Раковите, нивната емоционална состојба е многу нестабилна бидејќи Венера се спротивставува на нивното Сонце. Стабилните врски можеби на некој начин ќе бидат „размрдани“, но слободните Ракови до крајот на месецот може да доживеат разочарување што се однесува до емотивните врски.

Лав

За сите Лавови ова е многу напнат период бидејќи ситуацијата со партнерот е многу критична. Партнерството веќе извесно време е доведено во прашање поради нерешени прашања од минатото. Слободните Лавови се окупирани со својата деловна страна и не се премногу заинтересирани за емотивната страна.

Девица

Венера во Јарец иницира многу интересни планови за сите оние Девици кои имаат стабилност во односите. Можно е заедничко патување до крајот на месецот. А за самците од овој знак можно е до крајот на месецот да запознаат личност под знакот Рак или Шкорпија.

Вага

Вашата емотивна ситуација е многу напната бидејќи вашиот партнер чувствува голем притисок од вас. До крајот на месецот бидете спремни да го искажете своето мислење и да не трпите ничиј психолошки „терор“. За сите Ваги кои се соло варијанти, до крајот на месецот следува интересна средба.

Шкорпија

Љубовната ситуација е многу страсна под влијание на оваа Венера во Јарец и носи многу зрели одлуки за сите оние Шкорпии кои се во брак или врска. Што се однесува до слободните во овој знак, луѓето од минатото можат да станат многу интересни токму поради нивното одлично разбирање на моменталната ситуација.

Стрелец

Овој знак е под голем притисок од Марс кај Близнаците и кога е љубовта во прашање, сите Стрелци се чувствуваат по малку „izгубено“. Најдобриот совет би бил да се грижите за себе и за своите емоции, а не да се трошите залудно да ги објаснувате своите емоции.

Јарец

Венера во вашиот знак создава чувство дека сте „сами“ и ви дава многу добри можности да успеете во љубовта. За оние кои имаат стабилност во љубовта, ова го надминува периодот да се посветат малку повеќе на работните и деловните аспекти со голема поддршка од партнерот. А оние кои се сингл по 15 декември ќе имаат многу интересен повик од личност под знакот Риби.

Водолија

Овој знак е оптоварен со големи очекувања од партнерот. Најважно е да се опуштат и да се предадат на се што се случува бидејќи само така можат да преживеат во нормалност. Зафатените луѓе во овој знак мора да се погрижат за авантурата која им се насмевнува.

Риба

Венера во Јарец создава големи конфликти во односите со партнерот. Најдобро би било овие луѓе да се заштитат себеси и својот интегритет и да не дозволат другите да управуваат со нивните животи. До крајот на месецот многу инспиративна средба за сите оние Риби кои се во слободна варијанта.