Викенд хороскоп: Овој викенд еден знак ќе го добие судбоносното прашање

Овен

Доколку сте сингл немојте да дозволите работата да ве спречува да излезете и да се забавувате. Планетите ви доготвуваат некоја интересна средба која никако не смеете да ја пропуштите. За оние кои се во врска, ова е супер викенд, бидејќи ќе бидете полни со енергија, а со Соцето и Венера на ваша страна неверојатниот секс е загарантиран.

Бик

Дефинитивно сакате да излезете вечерва и добро да се забавувате. Доколку излезете во локален бар, имате шанса да запознаете некој интересен и секси лик. Вие кои сте во врска, испланирајте некој убав состанок. Имате потреба и желба да флертувате со парнерот, а тој и те како ќе ви врати кога ќе стигнете дома.

Близнаци

Чувствувате дека би требало да останете дома. Но, немојте да се изненадите доколку телефонот изненадно заѕвони и на екранот го видите името на поранешниот кој се „повампирил“. Можеби Меркур не е веќе ретрограден, но они кои се во врска ќе имаат средба со минатото во вид на некој поранешен партнер или стара кавга која не е завршена. Пробајте да ја избегнете секоја можна драма.

Рак

Вечерва ви се закува опасност да завршите во кревет со некој пријател. Бидете внимателни да не го расипете пријателството. Вашите потреби и потребите на партнерот се заобиколуваат. Минатиот месец ви беше исполнет со кавги, но сега е време да направите нешто по тоа прашање. Бидете искрени со вашите емоции и разговарајте со партнерот.

Лав

На вас овој месец ви е роденден, па така се ви оди од рака. Изгледате добро, фантастично се чувствувате и сите се вртат по вас каде и да се појавите. Има ли личност која не би сакала да замине со вас дома? Нема! Доколку сте во врска, вистинско време да започнете разговор за брак, заеднички живот или купување на стан. Август и овој викенд ќе ви бидат најроманични досега, па затоа искористете ги шансите.

Девица

Кај вас настапи некоја суша во последно време. Можеби некој нов ќе ви се додворува, но само доколку излезете од доам или од школката во која сте затворени. Оние кои се во врска сега треба да раскрстат со партнерто зошто имаат малку секс во последно време и како да го решат тој проблем. Само полека, мирно и без кавги.

Вага

Вашиот знак го следи репутација и ви секогаш имате три или четири слатки додворувачи кои се тука околу вас. Овој викенд дефинитивно ќе живеете во таква репутација. Сексот овој викенд ви е запишан во ѕвездите. Вагите кои се во врска можеби овој викенд ќе го добијат судбоносното прашање од партнерот. Како и обично ќе ви требаат 100 години да размислите и да го дадете одговорот, бидјеќи нема потреба од брзање.

Шкорпија

Некој кој не е ваш тип веднаш ќе ви падне во око. Кој и да е во прашање во потполност ќе го промени вашиот поглед на врските и забавувањето. Оние кои се во врска имаат малку посмели предлози за партнерот овој викенд. Слободно предложете тројка, доколку мислите дека вашиот партнер е во тој фазон. Кој не презема ризик, не добива ништо.

Стрелец

Колега или некој од деловното окружување ќе покаже интерес за вас, а тоа нема да ви падне тешко. Зафатените Стрелци се подготвени за авантура со партнерот оваа недела. Испланирајте мало бегство од градот и уживајте.

Јарец

Ќе чувствувате инстант конекција со некој странец, пишува Cosmopolitan. Тоа нека не ве чуди, прекрасно изгледате и се чувствувате како милион долари. Тие кои се во врска нека се подготват за едно скалило погоре во врската.

Водолија

Комшиите овој викенд ќе ви тропаат на вратата и ѕидот за да бидете потивки. Добриот секс ви е загарантиран! Зафатените ќе поминат време со партнерот планирајќи ја иднината и важните разговори поврзани во оваа тема.

Риби

Нешто постојано сте зафатени и имате многу работа. Вашиот знак по стереотипите е многу срамежлив, но доколку започнете разговор со некој бидете сигурни дека тоа ќе биде полн погодок. Зафатените се подготвуваат за прекрасен состанок со партнерот, а потоа се знае. Акцијата е за дома!


Извор: prva.rs