ВИКЕНД ХОРОСКОП: Расеан викенд за три хороскопски знаци

Овен

Ќе имате прекрасна можност да ставите крај на еден стар и многу заплеткан спор. Не пропуштајте го тоа. Преземете иницијатива, нема да зажалите. Компромисот што ќе го направите сега ќе ви се врати многу пати одново.

Бик

Односите меѓу вашите колеги викендов можат да бидат доста напнати. Некој ќе бара помош. Понудете да помогнете, но делумно. Подобро е другите да не разберат на која страна сте.

Близнаци

Настаните многу ќе влијаат на вашите емоции. Обидете се да се совладате навремено и донесувајте одлуки мудро. Сè друго би било длабоко разочарувачки.

Рак

Викендов ќе биде доста динамичен. Голем дел од она што се случува нема да влијае врз вас лично, но негативно ќе влијае на вашите перцепции. Не преоптоварувајте се. Замислете дали и како би се справиле со секоја од ситуациите и ќе бидете охрабрени.

Лав

Следете ги детално вашите планови. Не отстапувајте од првичната цел ако сакате воопшто да постигнете резултат. Во процесот на обработка на информации, ќе наидете на интересни теми. Вклучете ги во следниот распоред.

Девица

Ќе го промените вашиот став за прашање што ве мачи веќе некое време или ќе ги промените параметрите на некои од вашите цели. Успехот што го барате нема да биде лесен.

Вага

Едно лице во вашата непосредна близина ќе сигнализира дека сака да ви пристапи. Можно е лицето не е рамнодушен кон вас. Во секој случај, не треба да брзате. Размислете колку далеку може да оди вашата врска.

Шкорпија

Изберете го вистинскиот пристап за луѓето со кои комуницирате викендов. Однесувајте се љубезно кон вашите најблиски. Вие сте расеани и ќе се најдете во прилично комична ситуација ако го менувате стилот на разговор.

Стрелец

Промените што ги разгледувате бараат сериозна подготовка. Не започнувајте ништо на делови. Работите нема да успеат, освен ако имате јасен концепт за крајниот резултат.

Јарец

Вашата победничка тактика за викендов е да дејствувате со стабилно темпо. Размислете за секој чекор. Анализирајте го секој детаљ. Направете го само она што го гледате соодветно. Веројатноста за грешка е занемарлива.

Водолија

Вашата меморија и вашите аналитички вештини викендов ќе бидатна врвот. Вратете се на недовршени активности или неодредливи проекти. Резултатите можеби не се пресудни, но тие ќе бидат охрабрувачки.

Риби

Викендов обидете се да избегнувате конфликти. Обидете се да ги следите без да се мешате, за да избегнете да бидете вовлечени во интриги.