ВИКЕНД ХОРОСКОП: Романса за неколку знаци

ОВЕН

Деловните обврски се натрупуваат и имате впечаток дека нема да можете да ги завршите, но помошта ќе пристигне во последен момент. Сè ќе биде решено!

БИК

Фокусирајте го своето внимание на некои пријатни настани и не се оптоварувајте со негативни работи на кои не можете да влијаете.

БЛИЗНАЦИ

Вие го игнорирате вашиот партнер и му префрлате без причина, не се оптоварувајте со толку мали работи, не може се да биде како што замислувате.

РАК

Имате нереални очекувања кога станува збор за љубовта. Никој не може да ги задоволи вашите. високи стандарди, затоа олабавете.

ЛАВ

Ќе ја сретнете старата симпатија, но мора да сфатите дека луѓето се менуваат и дека ќе имате впечаток дека сте запознаете сосема поинаква личност. Кој знае - можеби е време за нова љубов!

ДЕВИЦА

Вашиот партнер точно знае што сака да постигне додека ВИЕ размислувате. Не ја рушете вашата врска, обидете се да балансирате помеѓу овие две крајности.

ВАГА

Изненадувања се можни во различни насоки. Ако не пробате нешто, нема да знаете дали е добро или не. Премногу сте негативни, обидете се да оставите нештата да се случат.

ШКОРПИЈА

Сте доживеале големо разочарување, но одбивате да се соочите со тоа. Дајте си време да застанете на нозе, нема потреба да се брзате.

СТРЕЛЕЦ

Можете да сретнете нова љубов и ова лето да добие една друга димензија. Бидете отворени и гледајте наоколу.

ЈАРЕЦ

Романсата повторно чука на вратата! Овој викенд ќе биде многу убав за вас!

ВОДОЛИЈА

Некој ви испраќа љубовна порака и директно ви кажува што мисли или чувствува, но не сте подготвени да одговорите.

РИБИ

Вие сте љубоморни и мислите дека партнерот крие нешто од вас. Не донесувајте брзи одлуки и решете го проблемот со разговор. Викендот е време за да се одморите.