Вистинска витаминска бомба: Појадок во чаша од само 4 состојки-почнете го денот на најдобар можен начин

Започнете го денот со витаминска бомба, за вашето најдобро утро и остатокот од денот, го заслужувате најдобриот појадок

Состојки:

-1 портокал

-1 ѓумбир

-2 дл јогурт

-1 банана

-малку мед по желба

-цимет да се посипе

Подготовка:

- Исчистете го портокалот и исечете го на помали парчиња (оставете малку за декорација). Исчистете парче свеж ѓумбир, исечете го на парчиња. Излупете ја бананата и исечете ја на мали парчиња. Сето ова ставете го во миксер / блендер заедно со јогуртот и добро измешајте неколку минути.

Додадете малку мед ако сакате.

Пријатен апетит!