За 5 дена, 5 килограми помалку: Овој феноменален пијалак се подготвува за 5 минути од само 3 состојки

Многу е важно да го пиете секое утро

Многумина се борат со вишокот килограми, а покрај здравата исхрана и вежбањето, има и одлични природни, здрави пијалаци за слабеење.

Правилото за три петкиза овој пијалак се однесува за брзината на подготовка (5 минути), времетраењето на третманот (5 дена) и максималниот резултат (намалени до 5 килограми).


Потребни состојки за подготовка на пијалакот:

-грст (околу 60 гр.) свеж магдонос,

-1 лимон

-1 чаша вода

Начин на подготовка:

1. Магдоносот добро измијте го, ставете го во блендер и изблендирајте го.

2. Додадете сок од лимон и чаша вода во блендерот и измешајте сè добро.


Пијте го пијалокот секое утро веднаш штом ќе се разбудите, пред каква било храна и пијалак. Повторете ја постапката пет дена по ред, без исклучок. По петтиот ден, направете пауза од 10 дена и по желба повторете ја постапката.

Овој пијалак го забрзува метаболизмот и варењето на храната, спречува акумулација на вода во телото и надуеност и му помага на телото да согорува масти и калории побрзо и поефикасно.


Забелешка:

Правилото на три петки нема да ја раствори насобраната маснотија во рекордно време, туку ќе го забрза метаболизмот и ќе ви помогне што побрзо да ги постигнете посакуваните резултати.

Слабеењето, кое веројатно многу брзо ќе го забележите на вагата, се однесува најмногу на насобраната вода во организмот, како и на бавното варење, што прави да се чувствуваме подуени и подебели отколку што навистина сме.

Затоа првите пет килограми што можете да ги изгубите се нарекуваат „лажни“ килограми.


Фото: фреепик

Можеби ќе ве интересира:

Oслабев 85 килограми, а јадев сè: Променив само една работа, поради која многу луѓе не можат да намалат тежина