Збогум лето: 5 бои кои ќе бидат многу актуелни оваа есен

И покрај есенското време, немојте ни да помислите дека не можете да изгледате стилски и наесен.

Летото заврши и со тоа светлите и сончеви топли денови. Есентадојде, што значи само едно - време е да се збогувате со летните фустани и да размислите за потопла облека.

Кога ќе почне да се намалува бројот на топли денови, важно е да изгледате позитивно и светло, како „сончева светлина“ меѓу досадните и сиви фигури! Токму затоа, драги дами, решивме да споделиме со вас кои ќе бидат најмодерните бои оваа есен!


Топло жолто

Жолтата боја е секогаш поврзана со топлите светли зраци на сонцето, кои толку многу ни недостасуваат во студените есенски денови.

Обидете се да ја додадете оваа боја во вашата гардероба и да ја комбинирате смело со различна облека за секогаш да изгледате стилски и разнобојно.

Верувајте ни, ќе изгледате неодоливо и зашеметување!


Темно виолетова - модар патлиџан

Темната виолетова боја сама по себе е многу богата, сочна и женствена.

Изгледа многу интересно во комбинација со облека од различни стилови.

Ова боја е во состојба да ја разубави секоја дама, нагласувајќи ја нејзината внатрешна сексуалност и привлечност!

И темно виолетов фустан ... е создадена за да и помогне на жената да се чувствува уште поелегантно и луксузно!


Неон

Мислите летото помина и време е да се збогувате со светлите и шарени работи? Огромна грешка!

Во есента, исто така е многу важно да се издвоите од сивата толпа со помош на оригиналната шема на бои на облеката! И тука, неон ќе ви помогне!

Да, да, го слушнавте како што треба, неон е една од најмодерните бои на сезоната есен!

Сè е умерено, нема ништо излишно, но изгледа многу шарено, елегантно и женствено!


Црн јаглен

Што имаме тука? Се разбира, ова е најкласичната боја без која не може да оди ниту една модна колекција!

Кој како сака нека каже, но оваа боја никогаш нема да го напушти светот на модата и никогаш нема да се откаже од својата водечка позиција!

И ова е совршено разбирливо, црната боја одлично се комбинира со секоја друга сенка на гама на бои и изгледа богата и луксузна.


Смарагдно зелена

Зелената е олицетворение на богата и летна природа!

Дури и ако одлучите да ја завршите облеката со зелена марама, не заборавајте да изгледате многу елегантно и богато.

И веднаш ќе се издвоите од толпата.