Живописните бои се апсолутен хит: Со ваков маникир се поправа сечие расположение

Со оглед на тоа како ова лето започна и во која насока се развива истото, не треба да не чуди што насекаде бараме нешто што би ни донело радост...

Затоа тука се вселија веселите живописни нијанси во светот на шминката, а следни на ред се рацето. Иако се во фокус последните неколку месеци, тие постојано намамуваат насмевка кога и да ги погледнеме. Без разлика дали ќе се решените маникирот да го правите сами или во салон за убавина, дефинитивно треба да ги испробате различните варијации на оваа тема.

За некои од предлозите кои ќе ги погледнете во продолжение ќе ви бидат потребни само лак (или повеќе бои) и чечкалица. Ваквите варијанти се изведуваат на основа со безбоен лак и делуваат свежо. Кога еднаш ќе ги имате на своите нокти, во истата секунда ќе ви стане јасно зошто тие внесуваат радост. 

View this post on Instagram

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) onView this post on Instagram

A post shared by Jessica Washick (@jessicawashick) onView this post on Instagram

A post shared by Jessica Washick (@jessicawashick) onView this post on Instagram

A post shared by Jessica Washick (@jessicawashick) on


Брзо и лесно до средени нокти: Еве како да отстраните гел или гел лак дома