„Зошто Меган Маркл не му кажува на принцот Хари дека се глупира“?

Од катастрофата во судницата до ужасот на Спеар, овие камикази мисии го уништуваат секој кредибилитет што го оставија Сасекси- вели Ден Витон од Дејли меил.

Честопати најважната улога на партнерот е тој нежен шепот во уво - или понекогаш свесен отсјај, благ удар во ребрата или грубо искрен приватен разговор - инсистирајќи: Само застани, сега!

Од почетокот на годината, принцот Хари влезе во режим на самоуништување.

Откако го фрли буквално секој крвен роднина под автобус и се отсече од повеќето блиски пријатели од ерата пред Меган, се чини дека единствената личност на светот што може да го спаси од себе е неговата сопруга.

Но, доколку се забрани нивната сериозно погрешна заедничка изјава за „речиси катастрофалната“ бркотница со автомобили во Њујорк, која не беше, војвотката од Сасекс избра целосно да се повлече од јавниот бизнис на нејзиниот сопруг.

И погрешните чекори на неговата камикази мисија излегуваат од контрола, уништувајќи го она малку кредибилитет што им остана на Сасекси.

Сега Хари има достоинство што мора да признае под заклетва пред суд дека нема докази за хакирање телефон од страна на весниците Мирор груп... До кога ќе се глупира- забележува Витон.

Извор: Дејли меил

Фото: Инстаграм