(ФОТО) Мартија во барбика одма после Макфест

За прв пат настапи на Макфестовската сцена во Штип и имаше добар настап кој „грмеше“ од младешка енергија и нејзиниот глас. 

Мартија Станојковиќ одлично ја изведе песната и изгледаше убаво во облеката што ја одбра. Веднаш после нејзиното деби, по фотографиите од „Макфест“, на Инстаграм прикачи и фотка од по малку несекојдневен нејзин изглед. Во автомобил, а таа нашминкана како вистинска барбика.

Целиот текст прочитајте го на Хаштаг.мк