14 години поминаа како минута: Ова е единствената фотографија од свадбата на Војин Ќетковиќ и Слобода Миќаловиќ што сме ја виделе

Популарната актерка носеше едноставна венчаница и раскошен вел со вез, додека актерот беше многу елегантен

Актерите Војин Ќетковиќ и Слобода Боба Миќаловиќ двапати се венчаа пред камери, за потребите на серијата што ја снимаа, а еднаш кажаа „да“ пред вистински матичар.

Еден од омилените парови на балканската јавна сцена се венчаа на 12-ти мај 2008-ма година, кога Слобода Миќаловиќ и Војин Ќетковиќ ја ветија вечната љубов во црквата Василиј Острошки на Бежанијска Коса.

Кумови на свадбата беа Никола Ѓуричко и Наташа Нинковиќ со кои и денес имаат прекрасен пријателски однос, а парот се потрудил сѐ да помине без медиумска помпа.

Така, во јавноста не стигнаа многу фотографии од нивната венчавка - всушност, единствената што досега ја видовме ја сподели самата Слобода во 2018-та, по повод десетгодишнината од бракот.

View this post on Instagram

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba)


Во оваа прилика, познатиот актер облече темен костум и бела кошула со бела вратоврска, додека актерката избра едноставна венчаница која ги комбинира традиционалното и модерното. Бела боја, во согласност со традицијата, овој фустан ја следи линијата на телото и суптилно ги истакнува контурите, а Слобода го носеше со бел проѕирен превез украсен со вез на рабовите.

Војин, кој во изминатите години имаше подолга коса, тогаш беше со кратка коса, додека актерката ја стави косата во пунџа и имаше прави шишки, какви што во последно време нема. Сепак, освен тоа - тие се горе-долу исти како денес, нели?

Инаку, парот во 2010-та година ги доби ќерките близначки Вера и Мила, а денес ова семејство живее во Белград со мирен и хармоничен семеен живот. Актерите имаат и викендица во Чортановци каде со задоволство го поминуваат секој слободен момент, а познати се по тоа што не ја разоткриваат својата приватност.

Извор: glossy.espreso