Дневен хороскоп: Еден знак пред важна одлука, крај за љубовта за други два

ОВЕН

Пред вас е промена на работното место иако не очекувавте. Треба да се прилагодите на новите околности на ова поле. Напнатата атмосфера со вашиот партнер сè повеќе ве гуши и размислувате да раскинете. Можни проблеми со колкот.

БИК

Не е добар ден за нови деловни одлуки. Можно е да имате некои мали потешкотии на ова поле. Вие сте прилично ладни и фазата на ладење започнува со вашата сакана. Грижете се за вашите чувства. Избегнувајте слатки.

БЛИЗНАЦИ

Сакате да се докажете по секоја цена, но на тој начин би можеле да ги уништите односите што ги имате со вашите колеги. Обидете се да го игнорирате мешањето што постои во вашата врска. Љубовта треба да се негува. Воспалено грло.

РАК

Оптеретени сте од ситниците во деловното поле. Како да не можете да бидете сигурни дека сè е во ред за вас. Не ви се допаѓа ставот што го зафати саканата личност и можете да водите бројни дискусии со неа. Можни проблеми со јајниците.


Следна страна