Дневен хороскоп за понеделник: Промена на деловното поле за еден знак

ОВЕН

Преоптоварени сте со работни обврски. Не ви е лесно да донесете нови одлуки во оваа област. Тежок период е за вас, дури и на љубовно поле, како да не можете да постигнете целосно задоволство. Проверете ја крвната слика.

БИК

Ќе ви се даде можност да напредувате. Ќе бидете задоволни од ситуацијата што ќе ја постигнете на ова поле. Одеднаш ќе имате проблеми во вашата врска со партнерот. Денес се можни кавги. Грижете се за срцевиот систем.

БЛИЗНАЦИ

Ако сте во приватна работа, добар ден е да решите некои проблеми од порано. Ве чека нова врска, имате можност да ја пронајдете својата среќа на ова поле. Проблеми со метаболизмот.

РАК

Ве чека пократко патување, што може да биде доста важно за вашата работа. Комуникацијата со вашиот партнер е разнишана, но барате начини некако да ја поправите ситуацијата во која се наоѓате. Респираторни проблеми.

ЛАВ

Во некои ситуации, се чувствувате беспомошно и ве оптеретуваат. Не ви се допаѓа кога работите се случуваат надвор од ваша контрола. Постои растојание помеѓу вас и вашиот партнер, гледате љубовни проблеми. Искористете го денов за одмор.

ДЕВИЦА

Ве чека период на промена во деловното поле, така што ќе ви треба време да се прилагодите на некој начин. Враќањето на вашата поранешна љубов ве потресе прилично емотивно. Сè уште не сте залечиле некои рани од минатото. Спортувајте!


Следна страна