Две мајки и две деца утринава примени во „Козле“: Новозарзени со вирусот во Ковид-центарот 2

Утринава во Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“ се примени нови заразени со корона вирусот, а како што информира за Фактор, директорот, д-р. Ангелчо Андоновски, станува збор за две мајки со две деца. Додава дека е примен уште еден возрасен пациент.

-Мометално во Ковид-центарот 2 се сместени 16 возрасни пациенти, 11 деца, а има и седум мајки, кои се позитивни на Ковид-19. Сите пациенти се во стабилна состојба. Очекуваме во текот на утрешниот ден да имаме испишување на пациентите, односно бројот на оздравени да биде поголем од новопримените, вели д-р. Андонов.

Целиот текст за Пациентите во Ковид-2 центарот „Козле“ прочитајте го на фактор.мк