Џенифер Лопез и Бен Афлек ја кажаа вистината: Дали навистина дојде до „пукање“ на нивниот брак?

Колку беше интересна премиерата на „AIR“ во Лос Анџелес, освен што Адријана Лима и Андре Лемер блескаа на црвениот тепих, шоуто го направија и Џенифер Лопез и Бен Афлек.

На пејачката и актерот им беше доста од еден јавен скандал што го приредија неодамна на доделувањето на Греми наградите во Лос Анџелес, кога изгледаше како да им потонале сите бродови, па дури и дошло до расправија.


А минатата ноќ беше друга приказна! Случајно или намерно, Џеј Ло и Афлек изгледаа како совршен пар и пар кој не можеше да ги воздржи страстите, па се бакнаа на црвениот тепих, а нејзината рака отиде на „незгодно место“. Како да се наоѓаа во спалната соба.
И да, Афлек се насмевна, за чудо. Изгледа добро ја научи лекцијата, па одлично ја одигра „улогата“ на совршен сопруг. Впрочем, тој е одличен актер.

Џенифер Лопез (Афлек) блескаше во необичен фустан со светкави детали и сатен. Интересен и оригинален моден избор, додека Афлек не експериментирал многу со стилот, а не погрешил ниту со елегантен костум.Џен и Бен и позитивната слика. Па, секој има право на лош ден, а ако некој се грижи за впечатокот што го остава на црвениот тепих, тоа секако е Џенифер. Афлек мора да се прилагоди на тоа.

По скандалот на Греми, Џенифер Лопез се потруди со сите сили да ја „поправи штетата“ и да му докаже на светот колку таа и нејзиниот сопруг се сакаат. Премиерата во Лос Анџелес беше одлична можност да се потврди тоа.

Кога Џенифер ќе добие втора шанса, дали мислите дека ќе ги остави работите на случајноста?На премиерата блеснаа и Мет Дејмон со сопругата и децата...

... и чудесната Виола Дејвис.


ФОТО: Инстаграм