Екслузивно: „Медена земја“ со телевизиска премиера на Телма

На фан-страницата на Фејсбук, на документарецот кој ја прослави нашата земја, објавија информација дека следува ексклузивна телевизиска премиера на „Медена земја” на ТВ Телма во Сабота, 18-ти април во 19:20 часот. 

Не пропуштајте го документарецот за последниот одгледувач на диви пчели- харизматичната Атиџе, кој беше номиниран за Оскар во две категории.