ЕВЕ КАДЕ ДЕНЕС СЕ ОЧЕКУВА НЕВРЕМЕ: УХМР со метео предупредување

Управата за хидрометеоролошки работи излезе со метео предупредување за денешната временска состојба.

„Денес попладне и во вечерните часови, особено во западните делови од земјава ќе има пороен дожд, грмежи и услови за локална појава на невреме“, велат од УХМР.


Фото: УХМР
Извор: Фактор